مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
اجاره انبار مناسب دفتر خدمات بازرگانی

اجاره انبار مناسب دفتر خدمات بازرگانی

انبار کالا‌های وارداتی 

انبار کالاهای وارداتی یکی از مهم‌ترین بخش‌های زنجیره‌ی تأمین در بازارهای جهانی به شمار می‌آید. انبار کالاهای وارداتی به معنای فضایی است که در آن کالاهایی که از کشورهای دیگر خریداری شده‌اند، نگهداری، مدیریت و توزیع می‌شوند. این انبار می‌تواند در مرزهای کشور، در شهرهای مهم یا در نزدیکی مشتریان قرار داشته باشد. انبار کالاهای وارداتی دارای چالش‌ها و فرصت‌های متعددی است که باید در طراحی، اجرا و بهره‌برداری از آن‌ها مدنظر قرار گیرند .

فرآیند انبار داری امری مهم و تاثیرگذار است و اگر در این کار دقت کافی وجود نداشته و انبار مورد نظر از کیفیت مطلوبی برخواردار نباشد، ممکن است باعث ایجاد آسیب‌های فراوان به محموله‌ و بار‌های صادراتی و وارداتی باشد و در این مورد خسارت فراوانی را به همراه خواهد داشت.

image.png

بنابر همین موضوع و حساسیت مطلب شما می‌توانید در صورت نیاز به خدمات انبار داری به خدمات بازرگانی مراجعه کنید. دفاتر خدمات بازرگانی به دلیل اینکه به طور مداوم با واردکنندگان و صادرکنندگان در ارتباط هستند، با مراجعه به آن‌ها دیگر نیازی به نگرانی و جستوجو برای مشکل انبارش کالا‌های خود نخواهید بود.

image.png

واردات کالا

واردات کالا به معنای ورود کالا از سایر کشورها به کشور ما است. به طور کلی واردات کالا نقش مهمی در بازارهای جهانی و توسعه اقتصادی داشته و می‌تواند به تامین نیازهای داخلی، افزایش کیفیت و تنوع محصولات، انتقال دانش و تکنولوژی، ایجاد رقابت و کاهش قیمت‌ها کمک کند. واردات همچنین می‌تواند به افزایش تجارت بین‌المللی، ارتباطات فرهنگی و سیاسی، همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی و حل مسائل مشترک منجر شود.

برای انجام واردات کالا، لازم است مراحل و قوانین مختلفی را رعایت کرد. مراحل واردات کالا شامل انتخاب کالا، تامین کننده، قرارداد، پرداخت، حمل و نقل، بیمه، گمرک، انبارش، ترخیص و توزیع می‌شود. قوانین واردات کالا ممکن است بسته به کشور مبدا و مقصد، نوع کالا، مقدار و ارزش آن، بهتر است آگاه باشید موافقت‌نامه‌های تجاری و سیاست‌های دولتی متفاوت باشد.

از تعدادی از کالا‌های وارداتی به ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-ماشین آلات و وسایل نقلیه

بشر برای سهولت در حرکت، انتقال، کار و تولید به ماشین آلات و وسایل نقلیه نیاز دارد. از دیرباز، بشر سعی کرده است با استفاده از علم و تکنولوژی، ماشین آلات و وسایل نقلیه‌ای را طراحی و ساخته که بتواند نیازهایش را برآورده کند. امروزه، ماشین آلات و وسایل نقلیه‌ای وجود دارند که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند و برای انجام انواع کارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ایران بخش قابل توجهی از این کالاها را از کشورهای پیشرفته وارد می‌کند .

2-مواد شیمیایی

این کالاها از جمله موادی هستند که با ترکیب یا تفکیک عناصر یا ترکیبات شیمیایی به دست می‌آیند. مواد شیمیایی دارای خواص و کاربردهای متنوعی هستند و در بسیاری از صنایع و فعالیت‌های انسانی مورد نیاز و استفاده قرار می‌گیرند. برخی از این کالاها عبارتند از: اسیدها، بازها، حلال‌ها، رنگ‌ها، کودها، داروها، پلاستیک‌ها، صابون‌ها، شوینده‌ها و غیره. ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه، برای پیشرفت در علوم و فناوری، بهره‌وری در صنایع و کشاورزی، بهداشت و سلامت مردم، به مواد شیمیایی متنوع و با کیفیت نیاز دارد و تعدادی از این موارد را از کشور‌های دیگر وارد می‌کند.

3-مواد غذایی

این کالاها از جمله موادی هستند که انسان برای تأمین انرژی، رشد، تعمیر و نگهداری بدن به آن‌ها نیاز دارد. مواد غذایی دارای ارزش غذایی و طعم‌های مختلفی هستند و در برخورداری از سلامتی و رفاه انسان نقش مهمی دارند. گرچه کشور ایران به عنوان یک کشور غنی سعی در تولید روزافزون مواد غذایی متنوع و پخش آن در سرتاسر کشور دارد، اما با توجه به افزایش جمعیت این تولید کافی نبوده و تعدادی از این کالا‌ها توسط واردکنندگان این محصولات وارد و عرضه به بازار می‌شوند.

 

image.png

صادرات کالا

صادرات کالا نیز همچون واردات کالا نقش مهم و پررنگی بر اقتصاد، ایجاد درآمد، و روابط بین‌الملی دارد. صادرکنندگان کالا با انبارش و تهیه مواد مورد نیاز و صادراتی خود با طی مراحل خاص این کار، محصولات خود را در کشور مقصد به مصرف و فروش می‌رسانند.

صادرات کالا به طور کلی در دو نوع صورت می‌گیرد: 

صادرات قطعی: صادرات قطعی مختص به زمانی است که کالا به طور منظم و همیشی توسط صادرکنندگان به کشور مقصد فرستاده شده و در آن‌جا به فروش و مصرف می‌رسانند.

صادرات موقت: اما در صادرات موقت بر خلاف مورد پیشین صادرات محصول برای مدت معینی به کشور‌های دیگر ادامه دارد و پس از این مدت زمان این صادرات قطع خواهد شد.

از تعدادی از کالا‌های صادراتی ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-زعفران

این گل زرد و خوشبو یکی از نمادهای فرهنگی و هنری این کشور نیز محسوب می‌شود. زعفران به دلیل داشتن کیفیت بالا، طعم و عطر خوش و خواص دارویی بی‌نظیر، در بازارهای جهانی مورد تقاضا و استقبال زیادی قرار گرفته و به عنوان طلای قرمز شناخته می‌شود. ایران بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده زعفران در جهان است و بیش از ۹۰ درصد از زعفران جهان را تولید و صادر می‌کند.

2-فرش

این پارچه رنگین و زیبا، نه تنها یکی از کالاهای سنتی و صنایع دستی ایران است، بلکه یکی از نمادهای تاریخی و هویتی این کشور نیز محسوب می‌شود. فرش ایرانی به دلیل داشتن زیبایی، طراحی، رنگ، بافت، مقاومت و اصالت آن، در بازارهای جهانی مورد توجه و تقدیر قرار گرفته و به عنوان یک اثر هنری و یک گنجینه فرهنگی شناخته می‌شود. ایران با داشتن چنین سابقه‌ای یکی از بزرگترین صادرکنندگان فرش به شما می‌آید.

3-خشکبار

این میوه‌های خشک و خوشمزه، یکی از کالاهای کشاورزی ایران است. خشکبار از دوران باستان تاکنون در ایران کشت و خشک شده و در تغذیه، پزشکی، آشپزی، شیرینی‌پزی و... کاربرد داشته است. خشکبار ایرانی به دلیل داشتن مزه، بو، ارزش غذایی و خواص سلامتی بی‌نظیر، در بازارهای جهانی مورد علاقه و مصرف قرار گرفته و به عنوان یک محصول طبیعی و یک پذیرایی گرم شناخته می‌شود. 

دفتر خدمات بازرگانی 

اگر شما نیز به عنوان صادرکننده یا واردکننده همیشه یکی از نگرانی‌هایتان یافتن انبار مناسب برای انبارش محصولاتتان است، دیگر نگران نباشید. می‌توانید به دفتر خدماتی بازرگانی مراجعه کرده و اجناس خود خود را با توجه به ویژگی‌ها و نیاز‌های آن در انبار مورد نظر و مناسب قرار دهید. 

image.png

 

tehran central office locationشعبه گمرک غرب
tehran central office locationشعبه ایران خودرو
tehran central office locationشعبه مرکز کرج
tehran central office locationشعبه سه راه شهریار
Qazvin office locationشعبه قزوین
Qazvin office locationشعبه دوم اشتهارد
تعداد شعب
مشتری فعال
کانتینر های ما
متراژ سوله
logo
جهت اطلاع از هزینه ها و خدمات آرتا با09056723180تماس حاصل نمایید
عضو رسمی اتحادیه انبارداران
نگهبانی 24 ساعته تحت نظارت نیرو انتظامی
دوربین مداربسته هوشمند
دوربین اختصاصی
ارائه گزارش انبارداری
نصب گاو صندوق اختصاصی
ضمانت نامه بانکی (برای کالا خاص)
ضد زلزله، ضد آتش سوزی و ضد آب