مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
اجاره انبار لاستیک و رینگ

اجاره انبار لاستیک و رینگ

اجاره انبار لاستیک و رینگ

اجاره انبار لاستیک و رینگ در ابتدا اقدامی ساده، بدون دشواری و دردسر به نظر می‌رسد. در حالی که در واقع اینطور نبوده و انجام این کار از اصول و قواعد مخصوص به خود تبعیت کرده و شرایط خاصی هم دارد که باید انبارداران و وارد کنندگان لاستیک به آن توجه جدی داشته باشند. لاستیک و رینگ از مهمترین بخش‌های به کار رفته در ساختار یک خودرو محسوب می‌شوند و در حرکت آن نقش بسیار مهمی دارند. تایرها به صورت دائم در تماس مستقیم با جاده واقع شده و سلامت و کیفیت آن‌ها هم در بهبود عملکرد خودرو نقش موثر دارد. یکی از مهمترین مواردی که به کیفیت و سلامت لاستیک‌ها و رینگ‌ها کمک می‌کند شیوه انبارداری آن‌ها است. 

image.png

همان‌طور که می‌دانید انبار لاستیک به محلی گفته می‌شود که در آن انواع مختلف تایرها برای خودروهای سبک و سنگین با کیفیت‌های متنوع ذخیره و یا نگهداری می‌شوند تا تحت شرایط مشخص و در زمان معین از انبار خارج شده و برای فروش به بازار مصرف ارائه گردند. 

اجاره انبار لاستیک و رینگ و توجه به شیوه‌های صحیح انبارداری، به افزایش طول عمر این محصولات کمک می‌کند. در این مقاله به ارائه مطالبی در زمینه اهمیت و ضرورت اجاره انبار لاستیک و رینگ خواهیم پرداخت و نکات و شرایط مورد نیاز در این زمینه را مرور و بررسی‌ خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

اهمیت و ضرورت اجاره انبار لاستیک و رینگ

در حال حاضر واردات لاستیک افزایش قابل توجهی پیدا کرده و بسیاری از صاحبان سرمایه برای افزایش سود و درآمد به واردات لاستیک از چین دست می‌زنند. بیشتر شرکت‌ها و وارد کنندگان لاستیک و رینگ به دنبال انتخاب محل مناسب برای انبار کردن و یا دپوی این محصولات هستند و یا می‌خواهند شرایط واردات لاستیک از چین و سایر کشورها را بررسی نمایند تا به سود قابل توجهی دست پیدا کنند. 

به این نکته توجه داشته باشید که قیمت لاستیک بر اساس مواردی از قبیل نوسانات ارزی و تغییر و تحولات نرخ دلار در طول یک سال تغییرات زیادی را تجربه می‌کند. در بیشتر موارد قیمت تایر در ماه‌های آخر هر سال یعنی بهمن و اسفند ماه، نسبت به سال آینده افزایش بیشتری هم دارد.

در چنین شرایطی اهمیت و ضرورت اجاره انبار لاستیک و رینگ روشن شده و دپوی این محصولات در انبارها طی یک دوره ۶ ماهه ارزش پیدا می‌کند. لازم است به این نکته هم دقت داشته باشید که نگهداری لاستیک تحت هر شرایط و در هر محیطی امکان‌پذیر نبوده و لذا انبار لاستیک باید از شرایط ویژه‌ای برخورد باشد. برخی از مهمترین این شرایط و نکات در ادامه آمده است.

انبارداری لاستیک و شرایط و نکات مخصوص

انبارداری لاستیک و رینگ برای نگهداری طولانی مدت از این محصولات یک ضرورت اساسی بوده و اگر به این کار توجه لازم را نداشته باشید، به کاهش کارایی این محصولات کمک کرده و در نهایت باعث تخریبشان خواهید شد.

تایر و رینگ باید در شرایط مناسبی ذخیره و نگهداری شوند. در غیر این صورت نمی‌توانند برای مصرف کننده از عمر مفید ۵ تا ۶ سال برخوردار باشند. پس اجاره انبار لاستیک و رینگ از مهمترین نیازهای مربوط به کسب و کار وارد کنندگان لاستیک و رینگ از دیگر کشورها است. 

اگر تمایل دارید فرایند انبارداری این محصولات را به بهترین نحو ممکن به سرانجام رسانده و به افزایش سود و بهره‌وری برای خود و مصرف کننده مدد رسانید باید به چند نکته و شرط توجه جدی داشته باشید. برای نمونه، انبار لاستیک باید در محلی مناسب دور از رطوبت واقع شده باشد و این محصولات در معرض نور مستقیم خورشید واقع نشوند. 

چراکه در فرایند تولید و ساختار تایرها از مواد خاصی از قبیل کربن سیاه استفاده شده است. این مواد حساسیت بالایی به نور خورشید داشته و اگر تایرها در طولانی مدت در معرض نور قرار بگیرند و یا دمای بیش از حدی داشته باشند، به جذب نور و گرما کمک کرده و کائوچوی موجود در ساختار تایرها تخریب می‌گردد.

دمای انبار مد نظر شما باید چیزی در حدود ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد باشد. این محیط باید از مواد شیمیایی دور باشد. از آنجایی که لاستیک‌ها از جنس خاصی برخوردار شده‌اند، پس باید در محیطی انبار و یا نگهداری شوند که دور از نور و اوزون است تا دچار آسیب‌هایی از قبیل ترکیدگی نشوند. 

بهتر است این محصولات دور از موتورهای برقی نگهداری شده و یا در کیسه‌های تمیز قرار بگیرند. سپس به بسته‌بندی آن‌ها اقدام گردد. تایرها باید در انبارهای بسته قرار بگیرند. به ویژه اگر نو هستند. چراکه واقع شدن لاستیک در فضای باز باعث می‌شود این محصول در تماس مستقیم با نور خورشید قرار بگیرد و یا ذرات گرد و غبار و دیگر آلاینده‌های موجود در محیط و یا هوای باز با آن ارتباط برقرار کنند. 

در این صورت و در کوتاه مدت شاهد کاهش راندمان و کارایی این محصولات خواهید بود و یا حتی احتمال دارد با تخریب تایرها مواجه شوید. شما باید در محیطی به اجاره انبار لاستیک و رینگ دست بزنید که کاملاً خشک بوده و از فضای خنکی برخوردار شده است. 

حواستان باشد که مواد شیمیایی و نفتی در کنار تایرها واقع نشده و یا این محصولات را در کنار موتورها و منابع حرارتی قرار ندهید. یکی دیگر از نکات مربوط به انبارداری لاستیک توجه به شیوه‌های حمل و نقل این محصولات است. تایرها را نباید با لوازم تیز و یا آسیب زننده حمل و جابجا کنید. 

پیش از اقدام به اجاره انبار لاستیک و رینگ به بررسی کف و زمین انبار نیز اقدام کنید. این بخش باید حتماً آسفالت شده و یا سنگ فرش باشد. از آنجایی که این محصولات نباید در مجاورت نور خورشید قرار بگیرند، پس برای نگهداری صحیح از آن‌ها به نور و روشنایی مناسب و کافی نیز نیاز خواهید داشت. این محیط باید از سکوی تخلیه بار نیز برخوردار شده باشد.

اجاره انبار لاستیک‌های مصرف شده

اگر قصد دارید از لاستیک‌های کارکرده بهترین مراقبت را به عمل آورید و آن‌ها را در محل مناسب نگهداری کنید، باید به چند نکته دقت کنید. 

یکی از مهمترین این نکات کنترل سلامت لاستیک‌ها پیش از ذخیره کردن آن‌ها است. اگر در حین این کنترل‌ها متوجه شدید که تایرها به تعمیراتی نیاز دارند بهتر است در ابتدا به این کار اقدام کرده و سپس آن‌ها را انبار کنید. 

حواستان باشد که تایرها تمیز شده سپس در انبار لاستیک واقع شوند. در واقع نباید بر روی این محصولات هیچگونه آثار و نشانی از آلودگی به گریس و یا روغن به چشم بخورد و یا رطوبتی بر سطح آن‌ها موجود باشد.

tehran central office locationشعبه گمرک غرب
tehran central office locationشعبه ایران خودرو
tehran central office locationشعبه مرکز کرج
tehran central office locationشعبه سه راه شهریار
Qazvin office locationشعبه قزوین
Qazvin office locationشعبه دوم اشتهارد
تعداد شعب
مشتری فعال
کانتینر های ما
متراژ سوله
logo
جهت اطلاع از هزینه ها و خدمات آرتا با09056723180تماس حاصل نمایید
عضو رسمی اتحادیه انبارداران
نگهبانی 24 ساعته تحت نظارت نیرو انتظامی
دوربین مداربسته هوشمند
دوربین اختصاصی
ارائه گزارش انبارداری
نصب گاو صندوق اختصاصی
ضمانت نامه بانکی (برای کالا خاص)
ضد زلزله، ضد آتش سوزی و ضد آب