مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
اجاره انبار سردخانه ای صنعتی و آشنایی با انواع آن

اجاره انبار سردخانه ای صنعتی و آشنایی با انواع آن

اجاره انبار سردخانه ای صنعتی یکی دیگر از موارد این نوع انبارها است که موضوع مورد نظر در این محتوا می باشد. همانطور که میدانید امروزه استفاده از یخچال های سردخانه ای به نسبت گذشته بسیار افزایش یافته است.

 

در سال های ابتدایی این یخچال ها دارای محفظه بسیار کوچکی بوده ولی با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی روزبه روز این یخچال ها در اندازه های وسیع ترو به صورت حرفه ای ترساخته شدند تا اینکه به دنبال پیشرفت صنعت سرمایشی نوع صنعتی این یخچال ها که به انبارسردخانه ای صنعتی نیز معروف میباشند در مساحت چند صد هزار متری ساخته شدند ،که محل نگهداری انواع محصولات از جمله مواد غذایی و مواد دارویی و همچنین محصولات کشاورزی هستند.

 

جالب است بدانید که هرچه تعداد سردخانه های صنعتی یک کشور بیشتر باشد آن کشور توسعه یافته تر به حساب می آید در ادامه بیشتر با سردخانه های صنعتی آشنا خواهیم شد .

 

در صنایع مختلف  باغداران تجارت کنندگان و تولید کنندگان همگی برای نگهداری طولانی مدت و یا کوتاه مدت محصولات غذایی و یا کشاورزی و حتی محصولات تولیدی خود از انبار سردخانه ای صنعتی استفاده مینمایند تا کیفیت  محصولاتشان حفظ گردد و مدت زمان طولانی بتوان از آنها استفاده نمود .

 

اجاره انبار سردخانه ای صنعتی در انواع مختلف

انبارهای سردخانه ای  در حوزه صنعت نیز بسیار کاربرد دارند و از آنها استفاده زیادی میشود این نوع از انبارها نیز انواع مختلفی دارند و در زمینه های مختلفی از انها استفاده میگردد.

 

انبار سردخانه ای صنعتی چیست ؟

دراین بخش قصد داریم با سیستم های سرمایشی بخصوص سردخانه های صنعتی بیشتر آشنا شویم و اینکه بدانیم چه کاربردی دارند و در چه زمانی مورد استفاده قرار میگیرند . همان طور که از نامش پیداست سردخنه محلی است برای نگهداری محصولات غذایی و دارویی وحتی کشاورزی که درآن به میزان قابل توجهی سرما برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات تولید میشود سردخانه ها در صنایع مخلف شیمیایی ونظامی هم کاربرد دارند از این رو به این نوع از آنها سردخانه صنعتی گفته میشود.

 

این سیستم سرمایشی در انبارهای سردخانه مواد غذایی و انبارهای سردخانه ای دارویی از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آیا انبارهای سردخانه ای  صنعتی قابل حمل هستند ؟

درپاسخ به این سوال باید گفت بله سردخانه های صنعتی هم بسته به نوع کاربردی که دارند گاهی به صورت قابل حمل طراحی میشوند و گاهی به صورت ثابت که در نوع قابل حمل به صورت یک کانتینر طراحی میشوند و در صورت ثابت بودن در اتاقک و یا ساخمانی مجزا با تمام تجهیزات مورد نیاز مربوط به کاهش دمای محیط قرار میگیرند.

 

مهم ترین کاربرد اجاره انبار سردخانه ای صنعتی چیست ؟

سردخانه های صنعتی در صنایع مختلف بسیار زیاد مورد استفاده قرار میگیرند و مهم ترین کاربرد سردخانه صنعتی نگهداری مواد غذایی و دارویی و… به منظور جلوگیری از فاسد شدن آنهاست علاوه برآن نیز تازگی و کیفیت محصول هم حفظ میگردد. نکته ی بسیارمهم این است که سردخانه صنعتی حتما باید طبق استانداردهای درنظر گرفته شده ساخته شود بنابراین به هنگام طراحی و ساخت این سردخانه ها حتما باید شخصی با دانش بالا در این حوزه به عنوان کارفرما  نظارت کامل داشته باشد ودقت کامل را داشته باشد که از تجهیزات با کیفیت در ساخت این سردخانه ها استفاده شود و استانداردها به هنگام ساخت رعایت گردد.

 

آشنایی با انواع سردخانه های صنعتی

انبار سردخانه ای صنعتی بسته به دمایی که تجهیزاتشان ایجاد میکند به دو دسته سردخانه صنعتی بالای صفر و سردخانه صنعتی زیرصفر تقسیم میشوند که در ادامه راجع به هرکدام بیشتر توضیح خواهیم داد :

 

سردخانه صنعتی بالای صفر : برخی از محصولات نیازمند نگهداری در دمای بالای صفر درجه میباشند و اگر دمای آن ها پایین صفرباشد ممکن است آسیب ببینند و بافت شیمیایی و فیزیکی آن محصول از بین برود و معمولا محصولات در سردخانه های صنعتی بالای صفر برای مدت زمان کوتاهی نگهداری میشوند .از این رو به دلیل اینکه دائما در گردش میباشند و با محصولات جدید جایگزین میشوند نیاز به ظرفیت زیادی در انبارگردانی نمیباشد در داخل این نوع از سردخانه ها قوانین و پروتکل های خاصی برقرار میباشد و بیشتر از 15 روز محصول در داخل آنها نگهداری نمیشود همانطور که گفتیم مدت زمان نگهداری محصولات در سردخانه های صنعتی بالای صفر  کوتاه میباشد اما نعدادی محصول وجود دارند.در این نوع سردخانه ها هم میتوانند بیشتر از 15 روز نگهداری شوند مانند برخی از محصولات پروتئینی و لبنی و دارویی وگل و گیاه که این ها هم هرکدام شرایط و پروتکل های خاص خودشان را دارند و محدوده دمایی این سردخانه ها معمولا بین صفر تا پانزده درجه بالای صفر بسته به نوع محصول قابل تنظیم شدن میباشد. در ادامه برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب مربوط به اجاره انبار سردخانه ای مواد غذایی را مطالعه نمایید.

سردخانه صنعتی زیر صفر : از سردخانه های زیرصفر معمولا برای نگهداری و انجماد کردن محصولات خوراکی و کشاورزی  مانند انواع گوشت و سبزیجات و میوه جات برای مدت زمانی طولانی استفاده میگردد.  میانگین دمای داخل آنها از منفی 5 درجه تا منفی 45 درجه قابل تنظیم است از تفاوت های این سردخانه با تونل انجماد این است که تونل انجماد به صورت پیوسته روی یک دما بسته به نوع محصول به صورت ثابت تنظیم میشود.ولی در سردخانه های زیر صفر این دما ثابت نبوده و در هر زمان قابل تغییر میباشد . در داخل سردخانه صنعتی زیر صفر دستگاهی تعبیه شده است به نام کمپرسور که باعث افزایش سیستم سرمایشی در داخل سردخانه های زیر صفر میشود.

آیا با سردخانه صنعتی دو مداره آشنا هستید ؟

در برخی مواقع ممکن است احتیاج به استفاده از هر دو مدل از سردخانه های صنعتی زیر صفر و بالای صفر باشد. در این صورت شما میتوانید از سردخانه های صنعتی دومداره استفاده کنید. در این صورت کار هر دو مدل سردخانه را انجام میدهد. فقط باید به این نکته توجه داشت که بعد از تغییر دادن محصولات داخل آن به خوبی ضدعفونی و خالی از محصولات قبلی کرده تا در صورت تغییرات دمایی که اعمال میشود دچار پوسیدگی و خراب شدن نشوند .

مطالب مرتبط

tehran central office locationشعبه گمرک غرب
tehran central office locationشعبه ایران خودرو
tehran central office locationشعبه مرکز کرج
tehran central office locationشعبه سه راه شهریار
Qazvin office locationشعبه قزوین
Qazvin office locationشعبه دوم اشتهارد
تعداد شعب
مشتری فعال
کانتینر های ما
متراژ سوله
logo
جهت اطلاع از هزینه ها و خدمات آرتا با09056723180تماس حاصل نمایید
عضو رسمی اتحادیه انبارداران
نگهبانی 24 ساعته تحت نظارت نیرو انتظامی
دوربین مداربسته هوشمند
دوربین اختصاصی
ارائه گزارش انبارداری
نصب گاو صندوق اختصاصی
ضمانت نامه بانکی (برای کالا خاص)
ضد زلزله، ضد آتش سوزی و ضد آب