شنبه تا چهارشنبه 17-8 و پنجشنبه 14-8
تماس از تهران: 53725000-021
تماس از سراسر کشور ۰۹۰۵۶۷۲۳۱۸۰
تماس از سراسر کشور

سردخانه صنعتی چیست؟

سردخانه صنعتی چیست؟

سردخانه صنعتی چیست؟ اجاره انبار سردخانه ای صنعتی یکی دیگر از موارد این نوع انبارها است که موضوع مورد نظر در این محتوا می باشد. همانطور که میدانید امروزه استفاده از یخچال های سردخانه ای به نسبت گذشته بسیار افزایش یافته است. در سال های ابتدایی این یخچال ها دارای محفظه بسیار کوچکی بوده ولی با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی روزبه روز این یخچال ها در اندازه های وسیع ترو به صورت حرفه ای ترساخته شدند تا اینکه به دنبال پیشرفت صنعت سرمایشی نوع صنعتی این یخچال ها که به انبار سردخانه ای صنعتی نیز معروف میباشند در مساحت چند صد هزار متری ساخته شدند ،که محل نگهداری انواع محصولات از جمله مواد غذایی و مواد دارویی و همچنین محصولات کشاورزی هستند.

جالب است بدانید که هرچه تعداد سردخانه های صنعتی یک کشور بیشتر باشد آن کشور توسعه یافته تر به حساب می آید. در صنایع مختلف باغداران تجارت کنندگان و تولید کنندگان همگی برای نگهداری طولانی مدت و یا کوتاه مدت محصولات غذایی و یا کشاورزی و حتی محصولات تولیدی خود از انبار سردخانه ای صنعتی استفاده مینمایند تا کیفیت محصولاتشان حفظ گردد و مدت زمان طولانی بتوان از آنها استفاده نمود . در ادامه مقاله از انبار زنجیره ای آرتا با ما همراه باشید.

با اجاره سردخانه در تهران و کرج در انبار زنجیره ای آرتا، گزینه‌ای مناسب برای نگهداری محصولات خوراکی، دارویی و صنعتی هستند. با اجاره سردخانه مواد غذایی در انبار عمومی آرتا، شما می‌توانید از فضای کافی و امکانات متنوع برای نگهداری انواع کالاهای حساس و فاسدنشدنی بهره‌مند شوید.

اجاره انبار سردخانه بهداشتی
بیشتر بخوانید

انبار سردخانه ای صنعتی چیست؟

دراین بخش قصد داریم با سیستم های سرمایشی بخصوص سردخانه های صنعتی بیشتر آشنا شویم و اینکه بدانیم چه کاربردی دارند و در چه زمانی مورد استفاده قرار میگیرند . همان طور که از نامش پیداست سردخنه محلی است برای نگهداری محصولات غذایی و دارویی وحتی کشاورزی که درآن به میزان قابل توجهی سرما برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات تولید میشود سردخانه ها در صنایع مخلف شیمیایی ونظامی هم کاربرد دارند از این رو به این نوع از آنها سردخانه صنعتی گفته میشود. این سیستم سرمایشی در انبارهای سردخانه مواد غذایی و انبارهای سردخانه ای دارویی از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیا انبار سردخانه ای صنعتی قابل حمل هستند؟

درپاسخ به این سوال باید گفت بله سردخانه های صنعتی هم بسته به نوع کاربردی که دارند گاهی به صورت قابل حمل طراحی میشوند و گاهی به صورت ثابت که در نوع قابل حمل به صورت یک کانتینر طراحی میشوند و در صورت ثابت بودن در اتاقک و یا ساخمانی مجزا با تمام تجهیزات مورد نیاز مربوط به کاهش دمای محیط قرار میگیرند.

کاربرد اجاره انبار سردخانه ای صنعتی

سردخانه های صنعتی در صنایع مختلف بسیار زیاد مورد استفاده قرار میگیرند و مهم ترین کاربرد سردخانه صنعتی نگهداری مواد غذایی و دارویی و… به منظور جلوگیری از فاسد شدن آنهاست علاوه برآن نیز تازگی و کیفیت محصول هم حفظ میگردد. نکته ی بسیارمهم این است که سردخانه صنعتی حتما باید طبق استانداردهای درنظر گرفته شده ساخته شود بنابراین به هنگام طراحی و ساخت این سردخانه ها حتما باید شخصی با دانش بالا در این حوزه به عنوان کارفرما  نظارت کامل داشته باشد ودقت کامل را داشته باشد که از تجهیزات با کیفیت در ساخت این سردخانه ها استفاده شود و استانداردها به هنگام ساخت رعایت گردد.

آرتا امین اموال توقیفی | انبار اموال توقیف شده
بیشتر بخوانید

انواع سردخانه صنعتی

انبار سردخانه ای صنعتی بسته به دمایی که تجهیزاتشان ایجاد میکند به دو دسته سردخانه صنعتی بالای صفر و سردخانه صنعتی زیرصفر تقسیم میشوند که در ادامه راجع به هرکدام بیشتر توضیح خواهیم داد :

  • سردخانه صنعتی بالای صفر

برخی از محصولات نیازمند نگهداری در دمای بالای صفر درجه میباشند و اگر دمای آن ها پایین صفرباشد ممکن است آسیب ببینند و بافت شیمیایی و فیزیکی آن محصول از بین برود و معمولا محصولات در سردخانه های صنعتی بالای صفر برای مدت زمان کوتاهی نگهداری میشوند .از این رو به دلیل اینکه دائما در گردش میباشند و با محصولات جدید جایگزین میشوند نیاز به ظرفیت زیادی در انبارگردانی نمیباشد در داخل این نوع از سردخانه ها قوانین و پروتکل های خاصی برقرار میباشد و بیشتر از 15 روز محصول در داخل آنها نگهداری نمیشود

همانطور که گفتیم مدت زمان نگهداری محصولات در سردخانه های صنعتی بالای صفر  کوتاه میباشد اما نعدادی محصول وجود دارند.در این نوع سردخانه ها هم میتوانند بیشتر از 15 روز نگهداری شوند مانند برخی از محصولات پروتئینی و لبنی و دارویی وگل و گیاه که این ها هم هرکدام شرایط و پروتکل های خاص خودشان را دارند و محدوده دمایی این سردخانه ها معمولا بین صفر تا پانزده درجه بالای صفر بسته به نوع محصول قابل تنظیم شدن میباشد. در ادامه برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب مربوط به اجاره انبار سردخانه ای مواد غذایی را مطالعه نمایید.

اجاره انبار آرتا بنر

  • سردخانه صنعتی زیر صفر

از سردخانه های زیرصفر معمولا برای نگهداری و انجماد کردن محصولات خوراکی و کشاورزی  مانند انواع گوشت و سبزیجات و میوه جات برای مدت زمانی طولانی استفاده میگردد.  میانگین دمای داخل آنها از منفی 5 درجه تا منفی 45 درجه قابل تنظیم است از تفاوت های این سردخانه با تونل انجماد این است که تونل انجماد به صورت پیوسته روی یک دما بسته به نوع محصول به صورت ثابت تنظیم میشود.ولی در سردخانه های زیر صفر این دما ثابت نبوده و در هر زمان قابل تغییر میباشد . در داخل سردخانه صنعتی زیر صفر دستگاهی تعبیه شده است به نام کمپرسور که باعث افزایش سیستم سرمایشی در داخل سردخانه های زیر صفر میشود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.