مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
مقاسیه اجاره انبار خانگی با انبارهای عمومی و شهری

مقاسیه اجاره انبار خانگی با انبارهای عمومی و شهری

این مطلب برای کسانی که قصد اجاره انبار خانگی برای انبار کردن لوازم منزل و کالا خود را دارند و یا میخواهند تفاوت آن را با انبار عمومی بدانند مفید است. همچنین اگر برای انبارکردن جهیزیه خود نیازمند اجاره انبار هستید یا مسافر هستید و میخواهید اموال خودتان را در انبار نگهداری کنید و همه کسانی که قصد اجاره انبار را دارند این مطلب برایشان مفید است.

مقایسه انبار خانگی با انبار عمومی 

انبار عمومی یا انبار شهری چیست؟ 

ساختمان و محوطه ای که برای انبار کردن موقت انواع کالا به صورت طبقه بندی و تخصصی استفاده میشود را انبار عمومی یا شهری میگویند. این کالاها ممکن است بازرگانی، تجاری، صنعتی، محصولات کارخانه، لوازم منزل و حتی خودرو باشد. انبارهای عمومی انواع مختلفی دارند و هر کدام مناسب کاربری خاصی میباشند.

 

تفاوت انبار عمومی با انبار خانگی

انبار خانگی اغلب درون مجتمع های مسکونی و تجاری هستند اما انبارهای عمومی معمولا در اطراف شهر و جایی نزدیک به امکان های صنعتی میباشند. شما با اجاره یک انبار خانگی در هر ساعت از شبانه رو میتوانید وارد آن شوید. این قضیه میتواند در نگاه اول خوب باشد اما در نظر بگیرید که به همین نسبت میتواند خطرناک هم باشد. انبارهای عمومی بدلیل حفظ امنیت تردید فقط در ساعات خاصی امکان پذیر است. این انبارها سکونت افراد را ندارد.

 

امکانات انبار های عمومی در مقایسه با انبار خانگی 

انبارهای عمومی در ابعاد و مدل های مختلفی موجود میباشد. اغلب از کانتینر ها  استفاده میشود. آنها در ابعاد مختلفی میباشند و نوع 20 فوت آن به انباری 6 متری شهرت دارد. این انباری های 6 متری  در دو نوع  ایرانی و خارجی موجود میباشد. نوع ایرانی آن در شرایط جوی مختلف مقاومت خوبی ندارد و ارزان تر از نوع خارجی آن است. نوع خارجی این کانتینرها دارای مقاومت بالایی است و با بسته شدن درب آن جلو ورود انواع حیوانات موزی و آب گرفته میشود. 

 

امنیت انبار خانگی در مقایسه با انبار عمومی 

در انبارهای خانگی شما فقط میتوانید با هزینه خود دوربین مدار بسته اضافه کنید. آن هم بستگی به نوع ساختمانی که اجاره میکنید دارد. اما در انبارهای عمومی به دلیل ارزش بالای اموالی که در آنجا نگهداری میشود علاوه بر دوربین مدار بسته، امکانات دیگری هم وجود دارد. از این امکانات میشود به نگهبانی 24 ساعته و قفل و پلمپ توسط خوده مشتری اشاره نمود. یکی دیگر از تفاوت ها بحث ساعت ورود و خروج افراد به داخل انبار ها است. در انبار شهری ورود و خروج برای کنترل بهتر و امنیت بالا تر در ساعات خاصی اتفاق میوفتاد اما انبار خانگی هر ساعت از شبانه روز شما امکان ورود دارید.

 

قیمت اجاره انبار عمومی با انبار خانگی 

 قیمت اجاره انبار در تهران و دیگر شهر ها به نسبت قیمت انبار خانگی خیلی پایین تر است. اغلب برای کسانی که صاحب کسب و کار هستند اجاره انبار خانگی توجیه اقتصادی ندارد. همین طور اگر قصد سفر داشته و نیازمند فضایی با قیمت مناسب تر برای نگهداری اموال خود داشته باشید، انبار شهری یا انبار عمومی گزینه مناسبی برای شما میباشد. 

 

نتیجه

انبار های شهری یا عمومی از لحاظ هزینه و امنیت گزینه مناسب تری نسبت به انبار خانگی هستند. البته اگر انبار درستی انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر حتما به مقاله 10 نکته در خصوص اجاره انبار عمومی مراجعه کنید.  

مطالب مرتبط

tehran central office locationشعبه گمرک غرب
tehran central office locationشعبه ایران خودرو
tehran central office locationشعبه مرکز کرج
tehran central office locationشعبه سه راه شهریار
Qazvin office locationشعبه قزوین
Qazvin office locationشعبه دوم اشتهارد
تعداد شعب
مشتری فعال
کانتینر های ما
متراژ سوله
logo
جهت اطلاع از هزینه ها و خدمات آرتا با09056723180تماس حاصل نمایید
عضو رسمی اتحادیه انبارداران
نگهبانی 24 ساعته تحت نظارت نیرو انتظامی
دوربین مداربسته هوشمند
دوربین اختصاصی
ارائه گزارش انبارداری
نصب گاو صندوق اختصاصی
ضمانت نامه بانکی (برای کالا خاص)
ضد زلزله، ضد آتش سوزی و ضد آب