loader image
محدوده ی کاری تمام ایران
09056723180
ما را دنبال کنید
تماس با کارشناسان

کانتینر چیست ؟

کانتینر چیست ؟

کانتینر چیست ؟

یکی از ابزارهای حمل و نقل و انتقال محصولات و کالاها در شبکه حمل و نقل در سراسر دنیاست.
نام دیگر کانتینر رد لغت نامه ها بار گنج است و ساختار بدنی آنها بسیار امن و دارای استحکام کافی است و جنس بدنه کانتینرها از فلزهای بسیار مرغوب ساخته شده است و توسط هواپیما و کشتی و قطار حمل میشوند.
ومرسوم گردید اما کانتینر های استاندارد پنج سال بعد وارد بازار شدند و باعث کاهش هزینه از سوی ا افراد شد.

همه کانتینر ها دارای چند ویژگی مشترک هستند از جمله :

1.امنیت و استحکام بسیار بالا و کافی
2.نحوه بارگیری و تخلیه کانتینر ها مناسب و سریع و تخلیه آن فوری انجام می گردد.
3.کاملا مناسب با فضای مورد استفاده آن طراحی و ساخته میشود.

مقاومت کانتینرها :

به دلیل حجم بسیار بالای کانتینرها برای حمل و نقل ، این سازه بسیار مقاوم بوده و در شرایط ویژه محیطی و نفوذ پذیری آب بیشتر برای حمل و نقل دریایی مناسب است.

انواع کانتینر ها :

قبل تر گفته شد که کانتینرها با توجه به نوع محصول جا به جا شده و محیط و شرایط آن ها طراحی و ساخته میشود پس برخی از محصولات نیاز به محیط خنک برای نگه داری استاندارد دارند و فاسد شدنی هستند و بالعکس کالاهایی برای حمل و نقل نیازمند فضا و جایگاه ویژه ای در اندازه گوناگون است پس کانتینر ها می توانند تمام شرایط خنکی و جایگاه مناسب و … را فراهم سازند تا از سلامت کالا هنگام حمل و نقل اطمینان خاطر داشت.
شایان به ذکر است که کانتینرها دارای سیستم سرمایشی استاندارد و مطبوعی برای خنک کردن هستند.

کدام کانتینرها استاندارد هستند ؟

کانتینرها بر اساس نوع استفاده و میزان بار آنها عرضه میشوند اما ز نظر شرایط فیزیکی ، حداکثروزن بار کالا ، تعداد درب های ورودی و خروجی و … باید استاندارد سازی رعایت شود پس بیشتر کانتینر های قابل استفاده عموما کانتینر های 20 فوت و 40 فوت هستند.

حساسیت در خط تولید کانتینرها :

در شرکت های تولید کننده کانتینر تمام موارد خم کاری و برش کاری به صورت کاملا حرفه ای و مکانیزه انجام میگردد و جوش کاری بدنه هر کانتینر توسط گاز CO2 و با دستگاه های ویژه ای انجام میگردد.
هنگام تولید یک کانتینر باید استحکام کف آن طوری باشد که قابلیت تحمل وزن یک لیفتراک با بار کام را داشته باشد پس استحکام کف کانتینرها دارای اهمیت بسیاری هستند و تخته های روغنی که جز مقاوم ترین نوع هستند در کف کانتینر ها به کار گرفته میشوند.

در خط تولید و کنترل کیفیت این محصول تمامی جوانب کار مورد بررسی قرار میگیرد و کوچکترین خطا در تولید کانتینرها باید به سرعت رفع گردد.

مشخصات درب های کانتینرها :

درب های کانتینرها از اهمیت بسیار بالایی در این سازه ها برخورددار هستند و هر درب باید در کله هر کانتینر قرار بگیرد و اصطلاحا هر درب باید دو لنگه باشد.
هر درب باید دارای دو عدد چفت برای قفل های نهایی داشته باشد و باید دارای چهر عدد لولا باشد هر درب باید به نواردور مجهز باشد و علت امر این است که با وجود نوارهای دور هر درب از ورود خاک وآب ممانعت به عمل می آید

 

نیاز به مشاوره در خصوص خدمات آرتا دارید ؟

هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید