مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
کد شناسه انبار چیست

کد شناسه انبار چیست

ارائه کد شناسه انبارها | برای دریافت کد شناسه انبار چه باید کرد ؟

براساس مواد 23 الی 27 آئین نامه اجرایی مواد5و6 قانون مبارزه با قاچاق کالاو ارز کشور به اطلاع کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیر دولتی که دارای انبار می باشند نظیر واحدهای صنعتی و معدنی، کشاورزی، تجاری و بازرگانی، اصناف، انبارداران، شرکتهای پخش کالا و شرکتهای  حمل و نقل بار و غیره و همچنین صاحبان کلیه اماکن و مراکزی که به نوعی جهت بارگیری، تخلیه و نگهداری کالا مورد استفاده قرار میگیرد میرساند ضروری است مشخصات انبارهای خود را در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا  ثبت نمایید .

ارائه کد شناسه انبار جهت ترخیص کالااگر نیاز به دریافت کد شناسه انبار دارید با ما تماس حاصل نمایید.ارائه کد شناسه انبار جهت ترخیص کالا | ثبت نام دریافت شناسه انبارها

تعاریف سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا: 

منظور از انبارها و مراکز نگهداری کالا تمامی مراکز بارگیری، تخلیه‌، نگهداری یا ذخیره‌سازی کالا می ­باشد. این مراکز شامل انبارها، مراکز دپو، سیلوها، سردخانه‌ها، واحدهای تولیدی، کارخانه ها، معادن، اصناف و مزارع کشاورزی می ­باشد. به طور کلی هر جایی که کالا به آن وارد یا از آن خارج و یا در آن نگهداری می ­شود در محدوده این پروژه می ­گنجد. سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا (به اختصار سامانه) شامل مجموعه راه حل ­هایی می ­باشد که جهت تحقق اهدافی فوق ایجاد گردیده است. از انواع مراکز نگهداری کالا در حوزه­ های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

  • حوزه بهداشت: خانه­ های بهداشت، بیمارستان­ها، انبارهای تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات بهداشتی و دارویی، شرکت های پخش دارو و انبارها و شعب آن، 

  • داروخانه ­هاحوزه نفت و فرآورده­های پتروشیمی: واحدهای تولید مواد پتروشیمی ، انبارهای فرآورده ­های نفتی، جایگاه ­های سوخت، 

  • مشتریان نفتی و حوزه کشاورزی و دامپروری: زمین ­های کشاورزی و مزارع، واحدهای پرورش طیور، دام سنگین و سبک، صید ماهی، سیلوهای نگهداری محصولات فله، سردخانه­ های مواد فسادپذیر، انبارهای موقت و دائم کالاهای عمومی کشاورزی، شالیکوبی­ ها، کشتارگاه­های دام و طیور، کارخانجات تولید خوراک دام، تولید سوسیس و کالباس، صنایع تولید کود و سم، میادین میوه و تره بار، پست ­های قرنطینه ­ای دامپزشکی.

  • حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت: تمامی تولیدی­ ها، مراکز صنعتی، معادن، واحدهای صنفی و …حوزه سازمان حمایت: تمامی انبارهای بخش خصوصی

  • حوزه اصناف: اصناف و واحدهای عمده و خرده فروشی محصولات بهداشتی، گل و گیاه، محصولات غیرفلزی و شیمیایی، محصولات فلزی و معدنی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی.

  • حوزه دخانیات: انبارهای واردکنندگان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان سراسری و استانی و خرده فروشان کالای دخانی

شناسه انبار چیست ؟

یکی از الزامات ترخیص کالا از گمرک داشتن کد شناسه انبار است. این کد به یک کدپستی تعلق میگیرد و برای شفاف شدن ورود و خروج کالا ها از مرز انجام میشود. 

 بررسی سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص کالا کاری از واحد ترخیص کالا

 

در اواخر سال 95 بود که سامانه ای جدید به سامانه انبوه دیگر گمرک اضافه شد , گمرک برای جلوگیری از خروج کالا های قاچاق سازمان یافته از مبادی های قانونی کشور اقدام به راه اندازی سیستم شناسه انبار نمود که در این حالت برخی از گمرکات مانند بندرعباس و گمرکات تهران نیازمند دارا بودن شناسه انبار برای خروج کالا از درب خروج می باشد .

 

هر شرکت تولیدی و یا صنف می تواند از گمرک شناسه انبار دریافت کند , برای ثبت نام شناسه انبار و اخذ سنایه انبار به لینک زیر مراجعه کنید .

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد شناسه انبار ها با آرتا بازرگان تماس حاصل نمایید تا شما را در این خصوص راهنمایی نماییم.

tehran central office locationشعبه گمرک غرب
tehran central office locationشعبه ایران خودرو
tehran central office locationشعبه مرکز کرج
tehran central office locationشعبه سه راه شهریار
Qazvin office locationشعبه قزوین
Qazvin office locationشعبه دوم اشتهارد
تعداد شعب
مشتری فعال
کانتینر های ما
متراژ سوله
logo
جهت اطلاع از هزینه ها و خدمات آرتا با09056723180تماس حاصل نمایید
عضو رسمی اتحادیه انبارداران
نگهبانی 24 ساعته تحت نظارت نیرو انتظامی
دوربین مداربسته هوشمند
دوربین اختصاصی
ارائه گزارش انبارداری
نصب گاو صندوق اختصاصی
ضمانت نامه بانکی (برای کالا خاص)
ضد زلزله، ضد آتش سوزی و ضد آب