شنبه تا چهارشنبه 17-8 و پنجشنبه 14-8
تماس از تهران: 53725000-021
تماس از سراسر کشور ۰۹۰۵۶۷۲۳۱۸۰
تماس از سراسر کشور

کد شناسه انبار چیست؟

کد شناسه انبار چیست؟

کد شناسه انبار چیست؟ براساس مواد 23 الی 27 آئین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالاو ارز کشور به اطلاع کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیر دولتی که دارای انبار می‌باشند نظیر واحدهای صنعتی و معدنی، کشاورزی، تجاری و بازرگانی، اصناف، انبارداران، شرکتهای پخش کالا و شرکتهای حمل و نقل بار و غیره. انبارهای عمومی آرتا با مدیریت حرفه‌ای و دقیق، بهترین شرایط را برای نگهداری کالاهای شما فراهم می‌کنند. شما می‌توانید با اطمینان کامل از خدمات ما نظیر اجاره انبار در تهران استفاده کنید و مطمئن باشید که کالاهای شما در بهترین شرایط نگهداری می‌شوند.

همچنین صاحبان کلیه اماکن و مراکزی که به نوعی جهت بارگیری، تخلیه و نگهداری کالا مورد استفاده قرار میگیرد میرساند ضروری است مشخصات انبارهای خود را در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت نمایید . ارائه کد شناسه انبار جهت ترخیص کالا اگر نیاز به دریافت کد شناسه انبار دارید با انبار آرتا (انبار عمومی) تماس حاصل نمایید.

اجاره انبار آرتا بنر

تعاریف سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا

منظور از انبار (انبار چیست) و مراکز نگهداری کالا تمامی مراکز بارگیری، تخلیه‌، نگهداری یا ذخیره‌سازی کالا می ­باشد. این مراکز شامل انبارها، مراکز دپو، سیلوها، سردخانه‌ها، واحدهای تولیدی، کارخانه ها، معادن، اصناف و مزارع کشاورزی می ­باشد. به طور کلی هر جایی که کالا به آن وارد یا از آن خارج و یا در آن نگهداری می ­شود در محدوده این پروژه می ­گنجد. سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا (به اختصار سامانه) شامل مجموعه راه حل ­هایی می‌باشد که جهت تحقق اهدافی فوق ایجاد گردیده است. از انواع مراکز نگهداری کالا در حوزه­ های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حوزه بهداشت
اجاره انبار سردخانه دارو
بیشتر بخوانید

خانه­ های بهداشت، بیمارستان­ها، انبارهای تولیدکنندگان و واردکنندگان محصولات بهداشتی و دارویی، شرکت های پخش دارو و انبارها و شعب آن،

  • داروخانه ­حوزه نفت و فرآورده­ پتروشیمی

واحدهای تولید مواد پتروشیمی ، انبارهای فرآورده ­های نفتی، جایگاه ­های سوخت،

  • مشتریان نفتی و حوزه کشاورزی و دامپروری

زمین ­های کشاورزی و مزارع، واحدهای پرورش طیور، دام سنگین و سبک، صید ماهی، سیلوهای نگهداری محصولات فله، سردخانه­ های مواد فسادپذیر، انبارهای موقت و دائم کالاهای عمومی کشاورزی، شالیکوبی­ ها، کشتارگاه­های دام و طیور، کارخانجات تولید خوراک دام، تولید سوسیس و کالباس، صنایع تولید کود و سم، میادین میوه و تره بار، پست ­های قرنطینه ­ای دامپزشکی.

بیشتر بخوانید: موجودی انبار چیست؟

  • حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت

تمامی تولیدی­ ها، مراکز صنعتی، معادن، واحدهای صنفی و …حوزه سازمان حمایت: تمامی انبارهای بخش خصوصی

  • حوزه اصناف

اصناف و واحدهای عمده و خرده فروشی محصولات بهداشتی، گل و گیاه، محصولات غیرفلزی و شیمیایی، محصولات فلزی و معدنی، محصولات کشاورزی، مواد غذایی.

  • حوزه دخانیات

انبارهای واردکنندگان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان سراسری و استانی و خرده فروشان کالای دخانی

شناسه انبار چیست؟

یکی از الزامات ترخیص کالا از گمرک داشتن کد شناسه انبار است. این کد به یک کدپستی تعلق میگیرد و برای شفاف شدن ورود و خروج کالا ها از مرز انجام می‌شود.

درباره صفر تا صد “انبارداری چیست و اصول انبارداری حرفه‌ای” اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 بررسی سامانه جامع مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص کالا کاری از واحد ترخیص کالا

در اواخر سال 95 بود که سامانه ای جدید به سامانه انبوه دیگر گمرک اضافه شد , گمرک برای جلوگیری از خروج کالا های قاچاق سازمان یافته از مبادی های قانونی کشور اقدام به راه اندازی سیستم شناسه انبار نمود که در این حالت برخی از گمرکات مانند بندرعباس و گمرکات تهران نیازمند دارا بودن شناسه انبار برای خروج کالا از درب خروج می باشد.

اجاره انبار سردخانه ای و انواع آن
بیشتر بخوانید

هر شرکت تولیدی و یا صنف می تواند از گمرک شناسه انبار دریافت کند , برای ثبت نام شناسه انبار و اخذ سنایه انبار به لینک زیر مراجعه کنید . جهت اطلاعات بیشتر در مورد شناسه انبار ها با آرتا بازرگان تماس حاصل نمایید تا شما را در این خصوص راهنمایی نماییم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.