مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
اجاره انبار سردخانه ای و انواع آن

اجاره انبار سردخانه ای و انواع آن

 انبار سردخانه ای محیطی بسته مییاشد که دما و رطوبت آن با دقت و به صورت پیوسته کنترل میگردد به همین منظور از این محیط برای انجماد و نگهداری مواد غذایی – گوشت – مرغ – سیفی جات – میوه جات و حتی تجهیزات الکترونیکی و شیمیایی و پزشکی و  دارویی استفاده میشود. هنگام ساخت سردخانه به این موضوع باید دقت شود که برای جلوگیری از اتلاف انرژی داخل سردخانه تمامی وجوه سردخانه از جمله سقف و دیوارها و کف سردخانه حتما باید عایق باشند. مورد دیگری که در رابطه با نگهداری محصولات در سردخانه ها حائز اهمیت است این است که عمق و ضخامت عایق ها در سردخانه اهمیت زیادی برای جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین جلوگیری از خرابی محصولات و عدم فاسد شدن آنهاست. سردخانه ها بسته به ظرفیت برودتی موردنیاز میتوانند از نوع فریونی – رک و یا آمونیاکی باشند .انبارهای سردخانه ای

آشنایی با انواع انبار سردخانه ای

انبارهای سردخانه ای براساس عوامل متعددی مانند ساختار و نوع محصولی که قرار است در آنها نگهداری شود و همچنین براساس میزان دما به انواع مختلفی تقسیم میشوند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

اجاره انبار سردخانه ای و نحوه نگهداری محصولات در آن

بسته به ابعاد سردخانه و همچنین میزان بارگیری و نوع و مقدار محصولات داخل سردخانه و همچنین مدت زمان نگهداری محصولات در داخل سردخانه ظرفیت برودتی سردخانه و به تبع آن توان کمپرسور و کندانسور و اوپراتورتغییر میکند تا نگهداری محصولات در سردخانه به بهترین نحو ممکن انجام گیرد، با توجه به نوع محصول و میزان حساسیت آنها  وهمچنین ابعاد سردخانه نحوه نگهداری محصولات در سردخانه های مختلف متفاوت میباشد و هرکدام از دستورالعمل خاص خود پیروی خواهد کرد .

آشنایی با انواع مختلف انبارهای سردخانه ای

انواع انبارهای سردخانه ای را میتوان براساس سه اصل زیر تقسیم بندی کرد:

براساس دما: سردخانه ها براساس دما به دو دسته سردخانه با دمای زیر صفر (تونل انجماد)_ سردخانه با دمای بالای صفر تقسیم بندی میشوند .

براساس محصول : برخی دیگر از انبارهای سردخانه ای نیز براساس محصولی که قرار است در آنها نگهداری شود تقسیم بندی میشوند به عنوان مثال سرد خانه های شامل گوشت _شیلات_میوه _سبزیجات و ….. از یکدیگر کاملا مجزا بوده و عملکردشان نیز متفاوت میباشد که در مطلب اجاره انبار سردخانه ای مواد غذایی در این خصوص توضیحات کامل را ارائه دادیم.

براساس ساختار: انبارهای سرد خانه ای براساس کاربردهایی که دارند ساختارهای متفاوتی نیز دارند از جمله این ساختارها عبارتند از (متحرک-کوچک-کانتینری-صنعتی و…). یکی از این موارد اجاره انبار سردخانه صنعتی می‌باشد.

در ادامه به توضیح هریک از این بخش ها برای اجاره انبار سردخانه ای میپردازیم.

 

انواع سردخانه ها براساس رنج دمایی به چند دسته تقسیم بندی میشوند؟

همانطور که قبل هم اشاره کردیم انواع سردخانه ها براساس میزان دمایشان به دو دسته ذیل تقسیم میشوند :

سردخانه بالای صفر : از سردخانه بالای صفر جهت نگهداری میوه و سبزیجات و سیفی جات و محصولات لبنی و یا نگهداری کوتاه مدت گوشت و مرغ و ماهی استفاده میشود  دمای درنظرگرفته شده برای این نوع از سردخانه ها بین 0 تا 4 درجه ی سانتی گراد میباشد اما بسته به نوع مواد نگهدارنده میتواند کمی متفاوت باشد برای مثال این بازه در سردخانه دارویی بین 2 تا 8 درجه ولی در سردخانه های مخصوص کاربران صنعتی گاها تا 15 درجه هم میرسد ،سردخانه های با دمای بالای صفر درجه معمولا داخل فروشگاه ها و یا هایپرمارکت ها ی بزرگ تعبیه  و یا نزدیک به باغات  احداث میشود.

سردخانه زیرصفر : از سردخانه های زیر صفر جهت نگهداری مواد غذایی منجمد و یخ زده مانند گوشت و مرغ و ماهی و سبزیجات خرد شده یا حبوبات پخته شده آماده طبخ  استفاده میشود به طور کلی از این نوع سردخانه ها برای نگهداری و انبارکردن طولانی مدت محصولات استفاده میگردد،رنج دمایی در این نوع سردخانه ها بین 0 تا -18 و 0 تا -20 متغیر میباشد  علاوه بر آن سردخانه های زیرصفر را معمولا در رستوران ها و یا کترینگ ها تعبیه میکنند و همچنین این نوع سردخانه هارو در نزدیکی کشتارگاه ها و مراکز صید ماهی و میگو احداث مینمایند .

تونل انجماد :از تونل انجماد برای انجماد سریع گوشت بعداز کشتار و همچنین میگو و ماهی بعد از صید استفاده میگردد درواقع استفاده از تونل انجماد سبب جلوگیری از رشد باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها در داخل گوشت و ماهی شده و از فاسد شدن آنها جلوگیری میکند ضمن اینکه انجماد سریع باعث تازه ماندن گوشت و ماهی میشود و نگهداری آن را برای زمان طولانی میسر میکند ،رنج دمایی درنظرگرفته شده برای تونل انجماد بین -38 تا -48 درجه سانتی گراد میباشد.

انواع انبار سردخانه ای از لحاظ ساختاری

انواع سردخانه ها براساس ساختار به بخش های زیر تقسیم میشوند :

سردخانه کوچک :این نوع سردخانه در هر دو نوع بالای صفر و زیر صفر طراحی و تولید میشود و برای نگهداری میوه و گوشت و ماهی و سیفی جات و انواع محصولات غذایی از آنها استفاده میشود این نوع از سردخانه ها معمولا در رستورانها و کترینگ ها و فروشگاه ها و هایپر مارکت ها احداث میگردد .

سردخانه متحرک :از سردخانه متحرک معمولا برای ارسال مواد غذایی و دارویی و… برای مکانهای مختلف استفاده میگردد  این نوع سردخانه ها معمولا توسط وانت بارها جابجا میشوند و قابلیت طراحی به صورت زیر صفری و بالای صفری را دارند.

سردخانه کانتینری: از این نوع سردخانه ها معمولا جهت نگهداری مواد غذایی در  کشتی ها و شناورها  استفاده میشود این نوع سردخانه که به سردخانه کانکسی هم معروف هستند در هر دو دمای بالای صفر و زیر صفر هم قابل طراحی و تولید هستند سردخانه های کانکسی معمولا در اندازه های کانتینر 20 فوت و  40 فوت ساخته میشوند .

سردخانه صنعتی : به سردخانه های بزرگ با حجم بارگیر بالا و مساحت زیاد سردخانه صنعتی میگویند از سردخانه های صنعتی جهت انبار کردن میوه و سبزیجات و مواد غذایی باتوناژ بالا استفاده میگردد این نوع سرد خانه هم در ر دو دمای بالا صفر و زیر صفر قابل طراحی و تولید میباشد این نوع سردخانه ها معمولا دارای تعدادی اتاقک هستند ودر نزدیکی باغ ها و کشتارگاهها احداث میگردند .

قیمت اجاره انبار سردخانه ای

سردخانه های صنعتی و خانگی از قدیم برای کاربردهای مختلف که در ابتدای این مطلب نیز عنوان شد، مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اینروزها در ابعاد بزرگتر اجاره انبار سردخانه ای مرسوم شده است. برای نگهداری مواد غذایی، مواد شیمیایی و … استفاده می‌شود. هزینه مربوط به هر کدام با توجه به ویژگی های آن ها متفاوت است. مجموعه آرتا این افتخار را دارد که نیاز مشتریان خود را در زمینه انبارهای سردخانه ای تامین کند. اجاره انبار سردخانه ای دارویی و دیگر موارد از خدمات ما است. برای دریافت تعرفه اجاره انبار سردخانه ای با ما تماس بگیرید. ما بهترین امکانات همراه با مناسب ترین قیمت ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

نقش کمپرسور در  انبارهای سردخانه ای چیست؟

کمپرسور در سردخانه نقش قلب تپنده در سیستم برودتی و سردخانه را دارد و عامل اصلی حرکت مبرد و اختلاف فشار در مدار تبرید است .در ساخت سرد بسته به ظرفیت برودتی و رنج دمایی آن از سه نوع کمپرسور اسکرال – سیلندر پیستونی  و اسکرو استفاده میشود.

مطالب مرتبط

tehran central office locationشعبه گمرک غرب
tehran central office locationشعبه ایران خودرو
tehran central office locationشعبه مرکز کرج
tehran central office locationشعبه سه راه شهریار
Qazvin office locationشعبه قزوین
Qazvin office locationشعبه دوم اشتهارد
تعداد شعب
مشتری فعال
کانتینر های ما
متراژ سوله
logo
جهت اطلاع از هزینه ها و خدمات آرتا با09056723180تماس حاصل نمایید
عضو رسمی اتحادیه انبارداران
نگهبانی 24 ساعته تحت نظارت نیرو انتظامی
دوربین مداربسته هوشمند
دوربین اختصاصی
ارائه گزارش انبارداری
نصب گاو صندوق اختصاصی
ضمانت نامه بانکی (برای کالا خاص)
ضد زلزله، ضد آتش سوزی و ضد آب